TRYB JASNY/CIEMNY

Dziennik obserwacji hodowli roślin do drukuProces powstawania pełnowymiarowej rośliny z jednego suchego ziarenka, jest prawdziwym cudem życia. Dzieci kochają wszelkie prace i zabawy związane z roślinami i ogrodnictwem. Wychodząc na przeciw Waszym prośbom, przygotowałam Dziennik obserwacji hodowli roślin, żeby nasi podopieczni mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy!


Materiały jak zawsze znajdziecie w pliku na końcu postu, proszę Was również o zapoznanie się z warunkami ich użytkowania. Jeżeli z jakiegoś powodu macie problem z pobraniem pliku, piszcie najlepiej na Facebooku, tam jest mi łatwiej wszystkim odpowiadać.


Kilka słów o dzienniku


W pliku znajdziecie 9 stron w formacie pdf. Dziecko może uzupełniać dziennik samodzielnie lub jeśli nie potrafi jeszcze czytać i pisać z pomocą dorosłego. Na pierwszej stronie zapisuje nazwę rośliny, którą zamierza hodować. Dziennik hodowli skierowany jest do obserwacji roślin "pestkowych/ziarenkowych" ;) Na kolejnej stronie autor wpisuje imię i zaznacza czy jest chłopcem czy dziewczynką w budkach pod obrazkiem. Następnie w pierwszym dniu obserwacji rysuje pestkę/ziarenko swojej roślinki, może też dodać miejsce i naczynie hodowli. Kolejne dwie karty powielamy tyle razy, przez ile dni dziecko będzie prowadziło obserwację. Konewka przypomina o podlewaniu. Pierwsza z nich jest skierowana bardziej do dzieci w wieku przedszkolnym, kolejną mogą uzupełniać szkolniaki. Na stronie z częściami rośliny, dzieci kolorują i podkreślają jadalne elementy swojej roślinki. Potem kolorują przedmioty, których używają podczas całego procesu. Na koniec wymyśliłam kalendarium, w którym mają narysować najważniejsze etapy hodowli i metryczkę.Życzę miłej zabawy!Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź