niedziela, 9 lutego 2020

Walentynkowe pomoce do druku


Walentynki dla dzieci? Czemu nie! Miłość szeroko pojęta i rozumiana ma przecież miejsce niezależnie od wieku! Co zrobić z dziećmi w Walentynki? Na pewno przygotować walentynki dla sympatii (które dzieciaki znajdują już na poziomie przedszkola, a nawet żłobka :D) albo bliskich. Jeżeli nie chcecie za bardzo iść w ten temat, to Walentynki koniecznie wykorzystajcie jako podniesienie poziomu relacji personalnych w waszych grupach! Niech każdy powie komuś coś miłego, albo zapisze to na serduszkach. Trochę się z dziećmi poprzytulajmy podczas zabaw muzycznych albo poślijmy sobie całusy. Zaproponujmy zabawę "Lubię cię", "Lubię w tobie..." - na przerwę w muzyce trzeba to powiedzieć jak największej liczbie osób. Dzieci po takich zajęciach są dla siebie i innych znacznie milsze i widać jak rosną im skrzydła :) 

Tradycja

Obowiązkowym punktem jest opowiedzenie im o walentynkowej tradycji i zwyczajach. Podczas opowiadania możecie skorzystać z obrazków, które przygotowałam; znajdziecie na nich podpisane obrazki:

walentynki
Amor, kupidyn
pluszak
róża
miłość
zakochani
randka
Święty Walenty

Co można kochać?

Nie kocha się tylko ludzi, można kochać również zwierzęta, a nawet jakieś przedmioty. W karcie pracy do uzupełnienia, dzieci muszą narysować wszystko, co kochają i pięknie ozdobić serduszka!

Zakochane pary

Przedszkolaki i młodsi uczniowie świetnie poruszają się w świecie Disneya, więc wybrałam najbardziej znane disneyowskie pary. Serduszka należy wyciąć i przeciąć wzdłuż zygzakowatej linii. Zadaniem dzieci jest odnaleźć wszystkie pary. Kolejnym zastosowaniem jest zabawa taneczna - dzielimy połówki serc między dzieci, włączamy fajną muzykę a na pauzę partnerzy muszą się odnaleźć :)

Napis Walentynki do druku...

przyda się do zrobienia gazetki lub do dekoracji na ścianie.

Wszystko pobierzecie klikając jak zawsze poniżej :) WSZYSTKIE POMOCE WALENTYNKOWE SĄ ZA DARMO!!! 

Jeżeli mój post wyda Wam się interesujący i przydatny, będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza, lajka na Facebooku lud udostępnienia strony :)

8 komentarzy:

 1. Pomysłowe materiały ,do wykorzystania ,piękne walentynkowe podziękowania .

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za materiały. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiele dobrego się dowiedziałem tutaj :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sporo tych par "disnejowskich" �� Można prosić o podpowiedź (imiona)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście :) Bella i Bestia, Alladyn i Jasmine, Anna i Kristoff, Aurora i Filip (Śpiąca Królewna), Kopciuszek i Książę, Esmeralda i Febus, Herkules i Meg, Lady i Tramp, Simba i Nala, Roszpunka i Flynn, Piotruś Pan i Wanda, Tiana i Naveen, Tarzan i Jane, Mulan i Shang.

   Usuń

Dziękuję, że jesteś <3 Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)