TRYB JASNY/CIEMNY

Zabawy z klockami


Cześć! Dzisiaj dwie zabawy z klockami uczące współpracy w grupie i odrobinę podpadające pod matematykę :)

Klockowe aniołki

Prosimy chętne dziecko, żeby położyło się na dywanie jakby chciało zrobić na śniegu aniołka. Reszta dzieci ma obłożyć jego sylwetkę klockami. Na końcu liczymy ile klocków w danym kolorze zużyto do stworzenia aniołka kolegi/koleżanki, liczymy ile wykorzystaliśmy klocków małych, klocków dużych, klocków średnich.

Możemy również podzielić dzieci na drużyny, sprawdzić, która drużyna pierwsza obłoży kogoś klockami. Dodatkowym wyzwaniem będzie pomoc przy wstawaniu osobie leżącej, w taki sposób, żeby nie zepsuła swojego kształtu. Wydaje się proste, ale jest ogromnie trudne do przeprowadzenia :) Kolejną opcją jest porównywanie kto przy wstawaniu bardziej zepsuł swojego aniołka.

Ze starszymi dziećmi, potrafiącymi już dobrze liczyć do 100, możemy policzyć wszystkie klocki zużyte do ułożenia sylwetki, porównać ile wykorzystaliśmy do ułożenia sylwetki Jasia, a ile do Małgosi.


Tetris?

Na podłodze taśmą malarską lub inną odznaczającą się wyklejamy figury. Uczestnicy zabawy muszą wypełnić je klockami, w taki sposób, żeby nie było wolnych miejsc i żeby żaden klocek nie wystawał poza krawędzie taśmy.


Klockowe pieczątki

A tutaj znajdziecie post z pomysłem na klockową pracę plastyczną :)

Do zobaczenia!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź