TRYB JASNY/CIEMNY

Pomóż zbudować Dom Chłopaków!

Zdjęcie pochodzi ze Fotogalerii DPS Broniszewice

Hej! Dom Pomocy Społecznej w Broniszewicach jest przeznaczony dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, ale smutną prawdą jest to, że większość z tam przebywających będzie w nim przebywać aż do śmierci. Dlaczego? Zabrzmi to brutalnie, ale jest szczere - bo nikt ich nie chce. Nikt, oprócz wspaniałych sióstr dominikanek oraz innych pracowników, którzy się nimi opiekują i traktują jak własnych synów, dokładając wszelkich starań, by zapewnić im miłość i godne życie.
W domu przebywają chłopcy z dziecięcym porażaniem mózgowym, zespołem Downa, autyzmem, epilepsją, niepełnosprawnością intelektualną. Niektórzy nie widzą, nie słyszą, nie mówią, nie mogą podnieść się z łóżka, są tak bardzo niepełnosprawni, że nie mogą przełykać pokarmów, muszą je dostawać bezpośrednio do żołądka. Przywożą ich rodzice lub "przysyłają" domy dziecka. Większość chłopców nie ma kontaktu z rodzicami, myślą, że umarli. W ich logice nie mieści się, że rodzic może żyć, a nie odwiedzać swojego dziecka.

Chłopcy mieszkają w XIX - wiecznym pałacyku, jednak nie spełnia on odpowiednich wymogów bezpieczeństwa. Siostrom zaproponowano by zamknęły dom, a swoich podopiecznych rozrzuciły po Polsce. Chyba zgodzicie się ze mną, że skutki takiego rozwiązania byłyby katastrofalne. Po raz kolejny ci niewinni chłopcy, zostaliby pozbawieni domu i osób, które szczerze je kochają i traktują jak swoich synów.

Siostry, jak same mówią, żebrzą o pieniądze na nowy dom, jego koszt to około 5 mln złotych. Do tej pory udało się zebrać ponad 3, 5 mln złotych. Do końca roku muszą zebrać pozostałą kwotę.

Jeżeli chcecie pomóc, zajrzyjcie na stronę internetową: Dom Chłopaków, gdzie znajdziecie dane do przelewu. Tutaj znajdziecie stronę Domu Opieki Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach.

Do zobaczenia!

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź