TRYB JASNY/CIEMNY

Jak wybrać łóżka dziecięce? – Profesjonalna aranżacja pokoju 

Łóżko dziecięce to bez wątpienia najistotniejszy mebel znajdujący się w pokoju naszej pociechy. Co ważne, musi być odpowiednio dopasowane do potrzeb i wieku malca i jednocześnie spełniać często złożone wymagania pod względem designu. Naturalnie więc wielu rodziców zastanawia się, czym się warto kierować podczas wyboru łóżka do pokoju dziecka. Otóż praktyka pokazuje, że wystarczy pamiętać o kilku istotnych szczegółach...

 

  1. Łóżko dziecięce – podstawowe wytyczne.
  2. Łóżka piętrowe czy klasyczne pojedyncze?
  3. Wysokiej jakości łóżka dla dzieci.

 

Łóżka młodzieżowe i dziecięce nie są meblami jednolitymi, o czym bardzo szybko przekonamy się podczas ich wyboru. Renomowani producenci dokładają wszelkich starań, żeby były to konstrukcje wielofunkcyjne oraz zróżnicowane pod względem wielkości i stylu. Dzięki temu bez najmniejszych przeszkód zakupimy łóżko do pokoju dziecięcego odpowiadające upodobaniom pociechy i jednocześnie w pełni dbające o jej wygodę i zdrowie.

 

Łóżko dziecięce – podstawowe wytyczne

 

Zanim jednak przejdziemy do kupna, w pierwszej kolejności określmy rozmiar łóżka dziecięcego. Powinno ono zapewniać komfortowy sen – pozostawiając swobodę ruchów dla wciąż rosnącego ciała. Dla młodszych malców odpowiednie będą łóżka w rozmiarze 80 x 200 oraz 90 x 200. Z kolei dla nieco starszych dzieci i młodzieży wybierzmy przestrzenne łóżka 100 x 200 lub nawet 120 x 200.

 

Łóżka piętrowe czy klasyczne pojedyncze?

 

Jeśli w pokoju mieszkać będzie więcej niż jedno dziecko, powstaje pytanie, czy lepiej wyposażyć je w łóżka pojedyncze, czy piętrowe. Otóż wszystko zależy od indywidualnych preferencji, ale i metrażu, jakim dysponujemy. Łóżko piętrowe bez wątpienia zajmuje mniej miejsca, niejednokrotnie sprawiając malcom olbrzymią frajdę (stając się przedmiotem zabaw – bazą, fortem, statkiem kosmicznym).

Ważne, żeby wybrany mebel do pokoju młodzieżowego lub dziecięcego był wytrzymały, wykonany z jakościowych materiałów i bezpieczny (odpowiednio skonstruowany).

 

Wysokiej jakości łóżka dla dzieci

 

Warte uwagi łóżka dziecięce bardzo często spełniają o wiele więcej funkcji. Ma to szczególne znaczenie w nieco mniejszych pokojach, gdzie każda wolna przestrzeń jest niezwykle cenna. Dlatego też tak dużą popularnością cieszą się między innymi łóżka młodzieżowe z pojemnikiem na pościel, pozwalając młodym dorosłym na większą swobodę aranżacyjną.

Nie mniej ciekawym rozwiązaniem są: młodzieżowe łóżko tapicerowane, elegancki model na nogach oraz rozkładane sofy. Możliwości otrzymujemy bez liku.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź