TRYB JASNY/CIEMNY

Plan dnia przedszkole - do druku

obrazkowy plan dnia

Cześć! Wzbraniałam się rękami i nogami, ale czasu nie da się zatrzymać, wakacje dobiegają końca i trzeba wrócić (nie tylko myślami) do pracy. Wielu z Was prosiło o plan dnia albo dodanie planszy do poprzedniego planu dnia , jednak szablonu już dawno nie mam, plan powstał kilka lat temu i trochę też zmieniły się nasze realia oraz chociażby oferta zajęć dodatkowych. Zrobiłam więc nowy plan, również ilustrowany i minimalistyczny, może tylko nieco bardziej kolorowy. 

W pliku znajdziecie 40 najbardziej popularnych punktów ramowego planu dnia w przedszkolu wraz z zajęciami dodatkowymi i duży napis PLAN DNIA. Przekopałam oferty tych ostatnich, żeby mieć pewność, że wszystkie najbardziej znane się w nim znajdą, ale jeśli czegoś brakuje, dajcie znać w komentarzach, to postaram się dodać.


Jeżeli jesteście początkującymi nauczycielami wychowania przedszkolnego i zastanawiacie się po co jest taki plan dnia i czemu tyle z nim zachodu, odsyłam ponownie tutaj


Na koniec dodam uwagę o czymś, być może oczywistym, ale czym przejmowałam się te kilka lat temu, a mianowicie restrykcyjnym przestrzeganiu takiego planu. Im dłużej pracuję, tym bardziej przestaję zwracać na to uwagę. Praca z dziećmi jest najbardziej dynamicznym zajęciem, jakie znam. W każdym punkcie dnia wydarzyć może się dosłownie wszystko, zbyt długie pożegnanie z rodzicami, wylanie herbaty na siebie i kolegę podczas śniadania, zajęcia tak ciekawe dla dzieci, że aż szkoda byłoby je punktualnie skończyć, przyjazny wróbelek na podwórku, przepyszny obiad, mała histeria przed leżakowaniem. Tak więc nie martwcie się, jeśli się nie wyrabiacie lub coś nie idzie zgodnie z planem, bo nie zawsze to się w pracy z dziećmi udaje i zdarza się wszystkim.Komentarze

 1. Plan dnia - jeden z lepszych, które udało mi się znaleźć, dziękuję :) czy była by możliwość stworzenia jeszcze trzech etykiet w wolnej chwili: rewalidacja, integracja sensoryczna i rehabilitacja? Byłabym wdzięczna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Plan dnia - jeden z ciekawszych, które znalazłam :) Czy w wolnej chwili udało by się stworzyć trzy dodatkowe etykiety? rewalidacja, integracja sensoryczna i rehabilitacja? byłabym wdzięczna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. jeden z lepszych planow dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie materiały są dokładnie dopracowane, polecam

  OdpowiedzUsuń
 5. Super plan dnia dla przedszkolaków :) prosty i czytelny dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź