TRYB JASNY/CIEMNY

Plecaki młodzieżowe, jakie są teraz modne?


Ilość kilogramów, jakie codziennie muszą nosić uczniowie na trasie szkoła dom jest ogromna. Podręczniki, zeszyty ćwiczeń, zeszyty przedmiotowe i do tego jakieś śniadanie, sprawiają, że dziecko na swoich plecach niejednokrotnie zmuszone jest przenosić zbyt duży ciężar.

Nasze prawodawstwo nie reguluje tej kwestii, ale uważa się, że masa zapakowanego plecaka nie powinna przekraczać 10% masy ciała ucznia. Tymczasem zapakowane plecaki szkolne dla nastolatków potrafią ważyć nawet 7 kilogramów. Kręgosłup młodego człowieka jest delikatną konstrukcją, a tak duży ciężar noszony na plecach wymusza nieprawidłową postawę ciała w celu zbalansowania jego masy. Wszystko to może prowadzić do poważnych schorzeń i wad postawy. Jako rodzice możemy pomóc naszym dzieciom wybierając dla nich odpowiednie plecaki i przypominając im, żeby nosiły plecak na obu ramionach.


Design, kolory - to bardzo ważne elementy w wyborze plecaka dla młodzieży.
Najlepsze plecaki młodzieżowe dla chłopców znajdziecie na: www.brytyjka.pl/plecaki-dla-chlopcow-cat-41.html

Wybór plecaka dla nastolatka - to nie takie proste

Wybierając plecak dla nastolatka należy zwrócić uwagę na kilka ważnych cech. Pierwszą z nich jest masa samego plecaka. Z oczywistych względów ważne jest by była jak najmniejsza. Drugim, równie ważnym elementem każdego porządnego plecaka są usztywnione plecy. Ważne, by usztywnione i wzmocnione były całe jego plecy a nie tylko fragmenty powierzchni. Ostatnią ważną cechą plecaka uczniowskiego są szerokie i regulowane ramiona. Ich szerokość powinna wynosić przynajmniej 4 centymetry. Taka szerokość sprawi, że ciężar całego plecaka będzie mniej odczuwalny przez noszące go dziecko. Ostatnią, ale nie mniej ważną cechą w odczuciu noszącego plecak nastolatka, jest oczywiście krój samego plecaka, jego kolorystyka i wzornictwo. Główny podział jaki tu zaobserwujemy to oczywiście plecaki szkolne dla chłopców i plecaki dla dziewczyn. Różnice są widoczne od razu.
Jakie plecaki młodzieżowe dla chłopców, a jakie dla dziewcząt

Plecaki dla nastolatek, szczególnie tych młodszych z pewnością wyróżniać się będą dużą ilością różowych akcentów. Pojawić się na nich mogą postaci z ulubionych kreskówek, kwiaty, słodkie zwierzątka, czasem wizerunek idola. Z wiekiem ilość różu może stopniowo maleć, ale prawdopodobnie nigdy nie zniknie całkowicie. Plecak dla dziewczynki od najmłodszych lat jest elementem ubioru, musi być zatem nie tylko wygodny, ale przede wszystkim modny. Nie zawsze warto dać się ponieść takim chwilowym modom. Czasem lepiej postawić na uniwersalne wzory. Dzięki temu plecak nie będzie wymienianym co pół roku. Zarówno plecaki do szkoły dla dziewczyn jak i plecak szkolny dla chłopca powinny charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością. Nie jest to przedmiot używany sporadycznie. Plecak ucznia towarzyszy mu codziennie i jest poddawany ciężkim testom wytrzymałościowym. Nasze pociechy nie zawsze stawiają go delikatnie i uważnie pod drzwiami klasy.

Czerń - zwykle wybierana przez chłopców


Współczesne sklepy stacjonarne i internetowe dysponują na szczęście całą gamą profesjonalnie zaprojektowanych i wykonanych plecaków przeznaczonych dla uczniów w każdym przedziale wiekowym. Zawsze są to konstrukcje mające na uwadze szeroko rozumiane dobro dziecka oraz jego zdrowie. Przy okazji są również bardzo funkcjonalne, co szybko doceni każdy uczeń. Dobrze zaprojektowana przestrzeń wewnątrz plecaka, specjalne przegrody i kieszenie w znaczący sposób podniosą jego wartość użytkową. Jeśli przy okazji plecak będzie łatwy w pielęgnacji, tak aby dało się go utrzymać w czystości, oznaczać to będzie, że udało nam się znaleźć plecak idealny. W ostatnim czasie wśród plecaków przeznaczonych dla dzieci pojawiły się modele wyposażone w kółka, podobne do walizek podróżnych. Rozwiązanie to ma niestety sporo wad, nawet jeśli w pierwszym momencie wyda nam się ciekawą opcją. Pomimo zmniejszenia ciężaru przez ciągnięcie plecaka na kółkach, wymusza on nieprawidłową postawę ciała, a co za tym idzie, znacznie bardziej szkodzi młodym plecom niż cięższy, ale dobrze dopasowany do pleców dziecka i wyposażony w odpowiednio szerokie ramiona plecak tradycyjny.

Wybierając plecak dla ucznia nie warto przesadnie oszczędzać. To bez wątpienia inwestycja w zdrowie naszych pociech. Ponadto tanie i słabo wykonane plecaki są również przeważnie wykonane z materiałów pośledniej jakości. Taki plecak rzadko wytrzyma jedno półrocze.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź