TRYB JASNY/CIEMNY

Limuzyna dla postaci z bajekSłuchając wczoraj jednej z moich ulubionych piosenek, "Meluzyny" w wykonaniu Małgorzaty Ostrowskiej, pomyślałam - co gdyby połączyć limuzynę, postacie z bajek oraz zajęcia związane z pojazdami? Ach, pokrętne są myśli nauczycielki przedszkola!


A oto zabawa "Limuzyna", podczas której dzieci odpowiedzą na zagadki, poznają środek transportu, jakim jest limuzyna oraz przypomną sobie niektóre baśniowe postacie. 
Zabawa jest bardzo prosta! Drukujemy obrazki i dzielimy je na te z zagadkami i na te z postaciami. Następnie wprowadzamy dzieci w zabawę - magiczne limuzyny przywiozły postacie z bajek na rozdanie baśniowych Oscarów, czyli nagród na najlepszą baśniową postać. Kogo przywiozły limuzyny? Aby się dowiedzieć, dzieci muszą udzielić poprawnej odpowiedzi na zagadki, a potem odnaleźć odpowiednią postać na czerwonym dywanie.


Karty da się wykorzystać na również na inne sposoby. Można np. zakryć postacie grubą kartką i poprosić dzieci o przeczytanie ich imion; pobawić się w zabawę kto w jakiej kolejności przyjechał na miejsce; poprosić dzieci o szczegółowe opowiedzenie bajki; przeprowadzić wywiad z magiczną postacią; policzyć ile bohaterów przyjechało; pobawić się w "co zniknęło?" i... co Wam tylko wyobraźnia podpowie.


Zabawę Limuzyna pobierzecie klikając w poniższą ikonkę:


Czekam na Wasze pomysły!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź