TRYB JASNY/CIEMNY

Kreatywne powitanki


Jakiś czas temu widziałam na Facebooku bardzo fajny filmik, w którym nauczycielka w dość nietypowy sposób wita się z wszystkimi uczniami wchodzącymi gęsiego do klasy. Przy drzwiach wisiał plakat z różnymi sposobami na powiedzenie : "Dzień dobry!", dzieci po kolei wybierały jeden z obrazków, po czym następowało powitanie w wybranym stylu z nauczycielką.

Filmiku na YT znaleźć nie mogę, żeby Wam go pokazać, ale zrobiłam materiały do przygotowania plakatu. 

Dlaczego przywitanie się z dzieckiem jest takie ważne?

Po 1: jest kulturalne - pamiętajmy, jeśli rodzice tego nie pilnują, to sami mówmy do dzieci dzień dobry i do widzenia, dużo chwalmy za używanie zwrotów grzecznościowych;

Po 2: tworzy rutynę - dziecko czuje się bezpieczniej, szczególnie takie mające problemy z adaptacją, kiedy wie, że codziennie jego dzień będzie wyglądał mniej więcej tak samo;

Po 3: tworzy dobry nastrój - daje dziecku doznać, że jest ważne, że się z nim liczymy, że jest wyjątkowe, wprowadza je w pozytywny humor.

Jeżeli wstydzicie się witać z dziećmi przy rodzicach przed drzwiami, zawsze można taki alternatywny sposób powitania wprowadzić na rozpoczęcie zajęć.

Materiały pobierzecie tutaj:


Pobieramy, drukujemy, wycinamy i naklejamy na większy arkusz papieru. Podczas zajęć lub podczas przyprowadzania dziecka przez rodzica, mówimy: "Dzień dobry!" i prosimy dziecko o wybranie rodzaju przywitania :)

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź