TRYB JASNY/CIEMNY

Krowie łaty - gra z kostkami do wydrukowania

krowa zabawa dla dzieci

Dziś chcę podzielić się z Wami wyjątkową zabawą, która znacząco wspiera rozwój matematyczny naszych pociech - jest nią drukowana gra z użyciem dwóch kostek do gry, skupiająca się na kształtowaniu umiejętności liczenia oraz rozpoznawania cyfr od 1 do 12. To nie tylko edukacyjna przygoda ale też świetna zabawa tematyczna związana z niesamowitym zwierzakiem jakim jest krowa.


Gra z kostkami do gry dla dzieci


Wszyscy wiemy, jak ważne jest, by edukacja naszych dzieci była jak najbardziej zróżnicowana i jak najbardziej praktyczna. W poszukiwaniu nowych metod nauki natknęłam się na pomysł wykorzystania prostych narzędzi, jakimi są kostki do gry, do stworzenia interaktywnej i wciągającej formy nauki liczenia. Dlaczego kostki? Ponieważ to jedne z najbardziej uniwersalnych i dostępnych narzędzi edukacyjnych, które przynoszą dzieciom dużo radości i emocji.

Jak grać?


Zasady gry są proste - dziecko rzuca jedną lub dwoma kostkami, a następnie wybiera odpowiednią cyfrę w kształcie łaty, którą następnie umieszcza na wcześniej przygotowanym rysunku krowy. Każda łata reprezentuje numer od 1 do 12, odpowiadający sumie oczek wyrzuconych na kostkach. Celem jest pokrycie całego rysunku krowy kolorowymi łatami, co nie tylko uczy dzieci liczenia, ale również rozwija ich zdolność rozpoznawania cyfr.


Zabawa ta ma ogromne znaczenie edukacyjne. Przede wszystkim, doskonali umiejętności matematyczne dzieci, ucząc je liczenia od 1 do 12 w sposób interaktywny. Po drugie, pomaga w rozpoznawaniu cyfr, co jest kluczowe w początkowej fazie edukacji matematycznej. Dodatkowo, gra rozwija zdolności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową, kiedy dzieci dobierają i umieszczają łaty na rysunku.

Jak przygotować grę w domu?


Przygotowanie gry jest niezwykle proste. Wystarczy wydrukować rysunek krowy oraz zestaw łat z numerami. Potrzebne będą także dwie kostki do gry. Jeśli chcecie sprawić, by gra była jeszcze bardziej kolorowa i trwała, możecie pokryć elementy folią lub zalaminować.


Gra Krowie łaty do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź