TRYB JASNY/CIEMNY

Piosenki na pasowanie na przedszkolaka

Hej! Pierwszą bardzo ważną uroczystością w życiu każdego dziecka przekraczającego próg przedszkola, jest pasowanie na przedszkolaka. W niektórych przedszkolach pasowanie robi się co roku, mimo "starzenia się" dzieci, a w jeszcze innych tylko raz, w 3-latkach. Szczególnie dla 3-latków pasowanie ma szczególne znaczenie - zostają oficjalnie przyjęci do grona przedszkolaków, zaczynają pierwszy etap edukacji, który skończy się, kiedy będą dorosłymi już kobietami i mężczyznami, uczą się piosenek i wierszyków, a poza tym pojawia się pierwsza okazja do wystąpienia na scenie przed kimś innym, niż tylko rodzicami. Dla nauczycieli pasowanie to również nie lada sprawdzian i wyzwanie organizacyjne, dlatego chciałam podzielić się z Wami czymś, co jak zawsze ma za zadanie pomóc i zmniejszyć nakład i tak już wielkich obowiązków (i przy okazji samej to sobie gdzieś zapisać), a mianowicie listę piosenek najbardziej kojarzących mi się z pasowaniem :)


Piosenka młodych odkrywców


Jestem sobie przedszkolaczek


Do przedszkola idzie maluch


Krasnoludki


Maszerują dzieci drogą


Biegnę do przedszkola


A ja rosnę


Jagódki


Po wakacjach


Wiatr psotnik


Podajmy sobie ręceZróbmy piękne koło, bawmy się wesoło


Rączki robią klap, klap, klap


Bo co może mały człowiek


Grzeczne słówka


Tańczymy labada


Jestem zuchem


Bo w przedszkolu


W naszym przedszkolu


W naszym przedszkolu pełno muzyki jest


Jestem muzykantem konszabelantemPrzedszkolaczek


Wrzesień przedszkolak


Jestem małym przedszkolakiemPrzedszkole drugim domem jestJeśli macie jeszcze jakieś sprawdzone piosenki na pasowanie, podzielcie się nimi w komentarzach! :)

Do zobaczenia!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź