TRYB JASNY/CIEMNY

Spostrzegawczość. Koncentracja - gry edukacyjne od Kapitana Nauki - recenzja


Spostrzegawczość


"Spostrzegawczość" to gra edukacyjna sygnowana logiem Kapitan Nauka, przeznaczona dla nieco starszych przedszkolaków i dzieci uczęszczających do pierwszej klasy szkoły podstawowej. 
W zestawie znajdziemy książkę ze wskazówkami dla rodziców i nauczycieli z ćwiczeniami, mazak suchościeralny i 30 dwustronnych kart z różnymi zadaniami rozwijających kompetencje takie jak percepcja wzrokowa, logiczne myślenie, motoryka mała i koncentracja. 


Grę tworzyła Monika Sobkowiak, znana wszystkim nauczycielom wychowania przedszkolnego z bloga Pani Monia. W dołączonej książeczce znajdziemy informacje o tym jak należy pracować z dzieckiem oraz wskazówki do wykonywanych zadań i rozmaite zadania, które dziecko może wykonywać w środku.Na kartach dwustronnych otrzymujemy kolejną porcję pobudzających wyzwań. Dzięki zastosowaniu śliskiej nawierzchni, karty nadają się do wielokrotnego użytku. Dołączony marker bezproblemowo schodzi potarty nawilżaną chusteczką.Jeżeli chodzi o zakres zadań, to w grze znajdziemy zadania łatwe i o nieco podwyższonym stopniu trudności, angażujące mózg dziecka na wiele sposobów. Wśród typów zadań dziecko zmierzy się m.in. z aktywnościami związanymi z literami, symetrią, cyframi, kodowaniem czy labiryntami. 


Koncentracja


Kolejna z gier również przeznaczona jest dla dzieci od 6 do 9 roku życia. Autorkami są Magdalena Przedniczek i Joanna Zagrajek, obie mające duże doświadczenie na polu edukacyjnym. Ilustracjami zajęła się pani Sara Olszewska. Pozycja skupia się na rozwijaniu koncentracji, umiejętności niezbędnej do uczenia się nowych treści i przyswajania materiału. Podobnie jak w grze "Spostrzegawczość", w pudełku znajdziemy książeczkę z aktywnościami i instrukcją, karty z zadaniami do wielokrotnego użytku oraz mazak suchościeralny. Książeczka i karty dają nam łącznie aż 100 zadań aktywizujących nabywanie spostrzegawczości, usprawniających motorykę małą, logiczne myślenie i tytułową koncentrację.Ponownie mamy do wyboru masę ćwiczeń różnego typu, sudoku, krzyżówki, wykreślanki, rebusy, kodowanie, zaznaczenie błędów, zabawy z geometrią i wiele wiele innych. Tematyka zadań także jest zróżnicowana, mogą one stanowić przykładowe ćwiczenia do omawianych w szkole czy w zerówce treści, takich jak: zdrowie, świat zwierząt, pojazdy, muzyka. 
***

Gry będą świetnym dodatkiem do pracy każdego nauczyciela czy terapeuty, zapewnią również kwadrans spokoju zabieganym rodzicom ;) Wytrzymałe karty wielokrotnego użytku, dołączone mazaki, przyjazne dla dziecka ilustracje i kreatywne zadania, przy których szybko i radośnie płynie czas, to coś w co zdecydowanie warto zainwestować!Za możliwość zrecenzowania gier dziękuję:
Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź