niedziela, 28 kwietnia 2019

"Emilka i gwiazdka z nieba" Kamili Stokowskiej - genialna opowieść dla dzieci o kosmosie!Jako mała dziewczynka marzyłam, żeby codziennie móc patrzeć w niebo i podziwiać widniejące na nim gwiazdy. Miałam wprost obsesję na punkcie programów popularnonaukowych o kosmosie a nawet brałam udział w konkursie wiedzy na ten temat i zajęłam 1 miejsce. Moja kosmiczna ekscytacja nieco wraz z upływem lat uleciała, ale czytając książkę "Emilka i gwiazdka z nieba" Kamili Stokowskiej, poczułam się znowu jak ten mały radosny pyłek patrzący w granatową otchłań.Pozycja jest elementem serii "Ziarenka piasku" Wydawnictwa Lemoniada, czyli lekkich, zabawnych opowiastek edukacyjnych dedykowanych dzieciom w wieku od trzech do sześciu lat. 

W książce poznajemy ciekawską Emilkę i jej mamę, rozmawiające o tajemnicach najbliższej nam przestrzeni kosmicznej. Czym są gwiazdy i gwiazdozbiory? Czy Wenus jest dziewczynką? Być może Neptun nosi koronę jak król mórz? A Saturn przystraja się pierścionkami? Czy jesteśmy sami we Wszechświecie? Do szukania odpowiedzi na te pytania, Emilka z pewnością nas zainspiruje! Nie myślcie, że przygoda z książką kończy się tylko i wyłącznie na jej przeczytaniu. O nie! W środku znajdziemy mnóstwo kreatywnych i rozbudzających wyobraźnię zadań do wykonania dla naszego malucha, np. wykonanie portretu Neptuna i Układ Słoneczny do pokolorowania. Dodatkowo zarówno czcionka, język jak i rozmieszczenie tekstu będą świetnym ćwiczeniem w czytaniu dla starszaków! 

Na szczególną uwagę zasługują również przepiękne ilustracje wykonane przez panią Martę Grabowską, które w niesamowicie dziecięcy i zabawny sposób, sprawiają, że treści książki absolutnie nie da się zapomnieć.Wielkim bonusem jest mapa Nieba Północnego z uwzględnieniem gwiazdozbiorów widocznych w Polsce przez cały rok. 

Muszę przyznać, że w książeczce się zakochałam i na pewno oprę na niej scenariusze zajęć dydaktycznych poświęconych tematyce Wszechświata oraz mam nadzieję, że lada moment ukażą się kolejne części serii "Ziarenka piasku".

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Lemoniada.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś <3 Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)