TRYB JASNY/CIEMNY

Wiosenne zadania


Zapraszam Was do zapoznania z moimi pomysłami na zabawy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny i nie tylko ;)

Przygotowałam 18 zadań, jeżeli nie chcecie z jakiegoś powodu ich urozmaicać, potrzebujecie wyłącznie wydrukowanych kart, do pobrania na końcu postu, jeśli jednak pragniecie trochę zaszaleć, zapraszam do krótkiej lektury! 

Większość zadań to propozycje zabaw ruchowych związanych z różnymi wiosennymi symbolami, z kolei niektóre można przetransformować na dodatkowe zabawy, i tak:

Zbieraj biedronki

Przygotowujemy sobie wydruki biedronek i rozrzucamy je po sali. Na sygnał zadaniem dzieci jest zebrać jak najwięcej uroczych owadów.

Narysuj muszlę ślimaka

Wszystkim uczestnikom wręczamy kartki i przybory do rysowania - muszą samodzielnie narysować i ozdobić muszlę.

Zmoknij w deszczu

Do tej zabawy niezastąpioną pomocą będzie spryskiwacz. Za 2-3 zł w różnych kolorach można je dostać np. w Pepco. Prowadzący zabawę delikatnie spryskuje "deszczem" dzieci. Radocha na maksa gwarantowana!

Pokop w ziemi

Zaopatrzcie się w ceratę, folię ochronną lub stare gazety i duże pudełko wypełnione ziemią lub mąką z dodatkiem czarnej farby. Maluchy mogą przebierać rączkami w ziemi albo przekopywać ją łopatkami. Dla starszaków w ziemi można ukryć zagadki, literki, cyfry, obrazki różnych symboli związanych z porami roku i poprosić żeby wybrały te pasujące do wiosny.

Uwij gniazdko

Zapewnijmy dzieciom możliwość zamiany w ptaki! Potrzebne będą materiały do budowy gniazdek - nitki, sianko, źdźbła trawy, piórka. Gniazdka dzieci mogą budować samodzielnie lub w grupach.

Upoluj robaka

Kojarzycie te żelki w kształcie dżdżownic? Dzieciaki na pewno też! Wrzućcie je do miski i wręczcie dzieciom pincetę lub szczypce. Niech same zapolują na ulubione przysmaki a przy okazji poćwiczą chwyt pęsetkowy. Jeżeli nie możecie używać żelek, użyjcie drucików kreatywnych lub kawałków papieru, bibuły.

Wszystkie zadania można przerobić na wielkie przywoływanie wiosny albo konkurs :)

Karty do pobrania poniżej:


Miłej zabawy i koniecznie dajcie znać w komentarzach czy się podobało! 

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź