TRYB JASNY/CIEMNY

Jasełkowe opaski - kreatywna zabawa dla dzieci na Święta

szopka do druku

Jasełkowe opaski przydadzą się na zajęciach tym z Was, którzy jasełek z jakiegoś powodu jako takich nie wystawiają, ale chcą dzieciom przybliżyć skąd się wzięło Boże Narodzenie. 


Historia Bożego Narodzenia dla dzieci

  
Te opaski to świetny sposób, aby przybliżyć dzieciom historię Bożego Narodzenia w przystępnej i angażującej formie. Pobierzcie je, wydrukujcie na grubszym papierze i przygotujcie się na inscenizację.

Rola kolęd w zabawie

Podczas zabawy z opaskami można wykorzystać tradycyjne polskie kolędy. Dzieci mogą na przykład pokazywać aktywności wymienione w tekstach kolęd, co jest świetnym sposobem na utrwalenie ich treści, np.

- "(..) a u żłóbka Matka Święta, czuwa sama uśmiechnięta nad Dzieciątka snem (...)" - dzieci z opaskami Maryji i Jezusa pokazują;

- "Pójdźmy wszyscy do stajenki! Do Jezusa i Panienki! Powitajmy maleńkiego i Maryję matkę Jego!" - wszyscy oprócz Maryji i Jezusa, którzy siedzą w jednym miejscu, wędrują, a następnie się z nimi witają;

- "Mędrcy świata monarchowie, gdzie śpiesznie dążycie?" - królowie idą bardzo, bardzo szybko.

Pobierzcie opaski i zacznijcie zabawę

Opaski dostępne są do pobrania na naszej stronie. Zaproponujcie dzieciom zabawę w inscenizację i cieszcie się wspólnym czasem, ucząc jednocześnie ważnych treści świątecznych.

Czy wykorzystaliście już nasze opaski w swoich zajęciach lub domowych zabawach? Jakie są Wasze ulubione kolędy do takich aktywności? Dajcie znać w komentarzach!

Jasełkowe opaski to kreatywny i edukacyjny sposób na zaangażowanie dzieci w świąteczne tradycje. Pobierzcie je i przekonajcie się, jak wiele radości i nauki mogą przynieść!

Jasełkowe opaski do pobrania TUTAJ


Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź