TRYB JASNY/CIEMNY

Prezenty dla mamy LAST MINUTENiektórzy się z tego śmieją, niektórzy krytykują, ale poniekąd nasza praca wymaga, żebyśmy razem z dziećmi przygotowywali prezenty dla rodziców z okazji różnych... okazji. Jeżeli komuś to przeszkadza, to... cóż, zmiana powinna wyjść z góry. Co roku większość z nas przeżywa więc bolączki, co by tu nowego i oryginalnego dzieci mogły sprezentować.

Uważam, że prezenty powinny być wykonane z jak największą samodzielnością dzieci, ale oczywiście można im trochę pomóc (przez pomóc rozumiem - nie wyrywać im z rąk ich własnej pracy, nawet jeśli wykonują ją krzywo i do góry nogami, i zrobić wszystko zamiast nich). Jeśli dysponujecie małym przedszkolnym budżetem na takie okoliczności, warto zakupić dla maluchów rzeczy bazowe, które będą mogły ozdobić.

Przeszukałam internet w poszukiwaniu niekiczowatych prezentów diy i oto moje wyniki:

 • doniczki - kupujemy najtańsze doniczki, a dzieci ozdabiają je farbami akrylowymi;

 • lampiony ze słoików - proste i efektowne! Na środku dla zabezpieczenia naklejamy dowolny kształt, dzieci zamalowują wszystko wokół, wkładamy małą świeczkę, dopisujemy słodki liścik i gotowe!

 • zdjęcie - robimy dzieciom zdjęcia, drukujemy na papierze fotograficznym, na poniższym dzieci trzymają rączki do góry, a później dodany jest kwiatek, przyklejamy na ozdobionym przez naszych podopiecznych kawałku kartonu. Zamiast kartonu możecie użyć pudełek. Urocza pamiątka na bardzo długo :)

 • naszyjnik - kolejny prosty i efektowny pomysł. Przygotowujemy masę solną, dzieci mogą się nią pobawić, byleby później uformowały z niej małe kółeczka, w których odcisną swoje paluszki ;) Robimy dziurkę na rzemyk lub łańcuszek. Po wysuszeniu dzieci malują zawieszki. Na pewno będą piękne!


 • rękawica kuchenna - wystarczy poprosić dzieci o umoczenie rąk w farbie i odciśnięcie ich na rękawicy. Zamiast rękawicy mogą być ściereczki lub torby materiałowe.

 • serce ze stóp - ponownie przysłuży się nam masa solna, tym razem dzieci odciskają w niej stopy.

 • peeling kawowy - każda kobieta lubi mieć gładką skórę. Peeling kawowy jest bardzo łatwy w przygotowaniu. Wystarczy zalać mieloną kawę wrzątkiem, odcedzić fusy i wymieszać je w słoiku z balsamem lub żelem do ciała. Jeśli dodamy cynamon - powstanie świetny peeling antycellulitowy. A Wy na co się zdecydujecie? 

Komentarze

 1. Świetnie napisany artykuł. Mam nadzieję, że będzie ich więcej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie bardzo ciekawie napisane. Czekam na więcej.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź