TRYB JASNY/CIEMNY

Rozróżniamy owady latające od nielatających - gra edukacyjna do druku z owadami

Rozróżniamy owady latające od nielatających - gra edukacyjna do druku z owadamiOdkryj świat owadów z darmową grą edukacyjną, która pomoże dzieciom rozróżnić owady latające od tych, które latać nie mogą. W ramach gry dzieci będą miały okazję zgłębić fascynujące cechy różnych stworzeń, które znajdują się tuż pod naszymi stopami i nad naszymi głowami. 

Co znajdziesz w zestawie?


W zestawie do gry znajdziesz dwa słoiki z etykietami – jeden przeznaczony dla owadów latających, drugi dla tych, które nie mają zdolności do lotu. Dodatkowo, dołączony zestaw wycinanek owadów pozwoli dzieciom na praktyczne przyporządkowanie każdego owada do odpowiedniego słoika.

Lista owadów do klasyfikacji


Przygotuj się na ekscytujące zadanie klasyfikacji. Oto owady, które znajdziesz w zestawie, wymienione od lewego górnego rogu arkusza:

 1. ważka
 2. komar
 3. biedronka
 4. czarna wdowa
 5. stonoga
 6. pchła
 7. mucha
 8. pszczoła
 9. motyl
 10. świerszcz
 11. mrówka
 12. świetlik
 13. karaluch
 14. osa
 15. "zwykły" ;) pająk

Niektóre z tych owadów mogą sprawić trudność w identyfikacji, dlatego dołączona lista pomoże dzieciom prawidłowo przyporządkować owady do odpowiednich kategorii.


Rozróżnianie owadów latających od nielatających to nie tylko świetna zabawa, ale również ważna lekcja biologii. Gra edukacyjna rozwija umiejętności obserwacyjne dzieci, uczy ich cierpliwości i precyzji, a także poszerza wiedzę o różnorodności biologicznej.

Zachęcam do zabawy i edukacji poprzez tę grę – świetny sposób na naukę przez doświadczenie dla dzieci w każdym wieku.

Owady latające i nielatające gra edukacyjna do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź