TRYB JASNY/CIEMNY

Wiosenne ptakiKiedy piszę te słowa, wiosna właśnie rozpoczyna swe panowanie na półkuli północnej. Już teraz w przyrodzie dzieje się cała masa zmian, np. powroty naszych cudownych, świergocących dwunożnych towarzyszy - ptaków. 


Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, zapraszam więc na ptasie materiały!


Memo

Pierwszym z nich jest gra memo - ptaki powracające do naszego kraju na wiosnę właśnie. Ilustracje na kołach z podpisami, dzięki nim dziecko dowie się, które ptaki wracają do Polski na wiosnę :)


Memo pobierzecie:  TUTAJ


Drukujemy w dwóch kopiach, naklejamy na kartkę techniczną lub jakąś inną nieprzezroczystą, laminujemy i gotowe! Karty mogą również posłużyć do zabaw "Co zniknęło?" oraz "Co zmieniło miejsce?".

Ptaki, robaki i ciekawostki

Kolejna pomoc, to gra dydaktyczna lub materiał na gazetkę, która dostarczy dzieciom informacji w formie ciekawostek o wybranych ptakach.


Na każdej dużej ilustracji w lewym górnym rogu znajduje się mały kolorowy ptaszek. Jest on bardzo ważny, ponieważ w dalszej części pliku znajdziecie koła z kolorowymi robaczkami. Dziecko ma za zadanie dopasować kolorystycznie robaczki do ptaków w rogu, kiedy mu się uda, dowie się ciekawostek o życiu ptaków wracających na wiosnę. 


Dziecko może dobierać robaczki wyłącznie na podstawie analizy wzrokowej, ale również my możemy włączyć do zabawy motorykę małą. Wystarczy do kółek z ciekawostkami przyczepić spinacze i wykorzystać wędkę zakończoną magnesem lub sam magnes, za pomocą którego dziecko przyciąga wybrane koła. Jeśli gotowej wędki nie macie, łatwo zrobicie ją z patyka, sznurka i magnesu, który przyczepicie np. za pomocą kleju na gorąco. 


Grę Ptaki, robaki i ciekawostki pobierzecie: TUTAJ

Komentarze

 1. Dziękuję. Są ciekawe i na pewno je wykorzystam😍.

  OdpowiedzUsuń
 2. świetne pomoce, ciekawe informacje!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam twoje materiały, grafiki są przepiękne, bardzo z całego serca Dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe materiały, bardzo dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź