TRYB JASNY/CIEMNY

Odkryj tajemnice bajkowych postaci - gra "Atrybuty bohaterów bajek" do drukuWszystkie dzieci na świecie uwielbiają baśnie i bajki. "Atrybuty bohaterów bajek" to nie tylko świetna zabawa, ale też sposób na edukację przez grę. Ta unikalna gra edukacyjna łączy ulubione postacie z bajek z ich charakterystycznymi przedmiotami, stymulując rozwój poznawczy dziecka. 

Dopasuj przedmioty do postaci z bajek


Postaci z bajek i ich atrybuty to gra z cyklu zabawy dla dzieci związane z bajkami przygotowana z myślą o utrwaleniu najbardziej popularnych baśni. Dziecko musi dopasować rekwizyty do postaci z bajek.

Gra zawiera karty z postaciami i przedmiotami, które dzieci muszą dopasować. To nie tylko rozwija pamięć i umiejętności logicznego myślenia, ale też pozwala na lepsze poznanie świata bajek. "Atrybuty bohaterów bajek" to idealne narzędzie do nauki w domu lub w przedszkolu.


Jak grać?

Drukujemy i laminujemy karty, wycinamy je i kładziemy przed dzieckiem. Jego zadaniem jest dopasowanie do siebie pasujących obrazków. Aby zabawę utrudnić, na późniejszych etapach można dziecku zaproponować grę memory. Kolejnym wyzwaniem może być czytanie fragmentu baśni i dopasowywanie do niej obrazka.


Zachęcam do wydrukowania gry i korzystania. To niezastąpiona i uniwersalna pomoc na baśniowych i książkowych zajęciach. 

Atrybuty bohaterów bajek do pobrania TUTAJ

Komentarze

  1. Świetne materiały na różne zajęcia z dziećmi. Ja je wykorzystam na dzień postaci z bajek. Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź