TRYB JASNY/CIEMNY

Kamera Mikołaja

list od świętego mikołaja

Często podczas przedświątecznych przygotowań i całej mikołajowej otoczki, coś w nas pęka, czujemy złość, zniecierpliwienie i zdenerwowanie. Niestety, takie emocje łatwo przelać na dzieci, które w grudniu szczególnie potrafią dać w kość. Od lat "straszy się" więc je Mikołajem: "Bądź grzeczny, bo Mikołaj patrzy!", "Jak będziesz niegrzeczny, dostaniesz rózgę!". Warto pamiętać, żeby nie dać się zwariować i pilnować odpowiedniego zachowania nie tylko w grudniu, ale przez okrągły rok ;) Jednak... żeby zamienić "straszenie" Mikołajem w zabawę, zrobiłam specjalną Kamerę Mikołaja, którą możecie zawiesić w domu, sali czy klasie. Oczywiście Mikołaj nie zostawił jej bez słowa wyjaśnienia! Znajdziecie je w dołączonym liście.

Wszystko pobierzecie klikając w link poniżej:


Kamerę można "zdemontować" po świętach albo zostawić na cały rok, bo jak już wcześniej wspomniałam, warto dbać o morale nie tylko pod jego koniec. 

Sposób z kamerą sprawdzi się raczej u najmłodszych dzieci, ale u starszych też warto spróbować! Bo każdy przecież lubi świąteczną magię i postać Mikołaja :)

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź