TRYB JASNY/CIEMNY

Origami dla dzieci - Origami Club

Hej! Jak wszyscy dobrze wiedzą, origami to japońska sztuka składania papieru. Uwielbiam tradycyjne origami💗, chociaż origami kołowe też jest godne uwagi, to jakoś o wiele większą satysfakcję sprawia mi to "zwyczajne". Origami świetnie ćwiczy motorykę małą, uczy koncentracji, dokładności, umiejętności rozwiązywania problemów (no bo jak tu złożyć kartkę dokładnie tak jak pokazano na rysunku?😉), skupienia. Z doświadczenia wiem, że bardzo wycisza 😶 Dzieci nie mogą doczekać się, co zaraz powstanie ze zwykłej kartki papieru.

Internet jest pełny inspirujących stron i filmów z origami. Według mnie na uwagę zasługuje szczególnie strona Origami Club.Link: ORIGAMI CLUB

Strona jest bardzo intuicyjna, przejrzysta, kolorowa, podzielona na kategorie tematyczne. Dla młodszych dzieci polecam szczególnie kategorię Easy Origami. 
Przy każdym modelu origami widnieje odpowiednia ilość gwiazdek oznaczająca stopień trudności. 


Jedna gwiazdka to origami bardzo łatwe, pięć gwiazdek to origami bardzo trudne:Większość modeli ma załączone trzy instrukcje: diagram, animację i YouTube. 


Najlepsze są moim zdaniem instrukcje przedstawione za pomocą animacji, bo twórcy strony oferują nam możliwość zwolnienia, zapauzowania, przyspieszenia czy przewinięcia danego złożenia papieru za pomocą odpowiednich przycisków. 


Pozostając w tematyce Wielkanocy, na stronie mamy specjalną zakładkę jej poświęconą:
Do dyspozycji jest również możliwość wydrukowania specjalnego ozdobnego papieru, niektóre wzory są naprawdę nieziemskie 👼Do zobaczenia!


Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź